Chcete investovať do nehnuteľnosti? Najviac zarobíte v tomto meste

Dátum: 06.10.2023
článok

Mnoho ľudí nakupuje investičné nehnuteľnosti na Slovensku, prípadne v susedných Čechách. Napadlo vám však, že omnoho výhodnejšie môže byť zhodnotiť svoje financie ďalej od domova? Objavte s nami slnečný Dubaj.

Dubaj, mesto úspešných

O veľkolepom Dubaji počuť čoraz častejšie, a to najmä v súvislosti s investovaním do realít. Kúpa nehnuteľnosti v inej krajine sa však môže zdať náročná. Práve preto je dôležité, aby ste sa do tohto kroku pustili iba s realitnou kanceláriou, ktorá má dokonalý prehľad o miestnom trhu a priamo spolupracuje s najlepšími developermi. 

V Occam New Home vám pomôžeme s kúpou nehnuteľností z tých najlepších developerských projektov. Aké výhody vám investícia prinesie?

Celoročná destinácia

Dubaj je dnes symbolom úspechu, no nebolo tomu vždy tak. O to pútavejší je príbeh tejto bývalej rybárskej dedinky, ktorá sa dnes hrdo týči ako globálne centrum luxusu a inovácií. Štvrté najnavštevovanejšie mesto na svete si ročne obzrie až 15 miliónov návštevníkov a aj počas zimy je tu príjemných 24 °C. Vďaka tomu bude vaša nová nehnuteľnosť zisková takmer počas celého roka.

Vysoký štandard života

Metropola Spojených arabských emirátov ponúka okrem ikonickej architektúry aj služby svetovej úrovne a neobmedzené možnosti rozvoja. Vysoký štandard pritom nie je výnimkou ani pri samotných realitách. Vlastný bazén, fitness centrum alebo rôzne reštaurácie a kaviarne sú pre rezidentov samozrejmosťou.

Minimálna kriminalita

Máte obavy z inej kultúry? Pokojne ich hoďte za hlavu. Dubaj je totiž jedným z najbezpečnejších miest na svete a pýši sa minimálnou kriminalitou. Aj vďaka tomu patrí medzi vyhľadávané miesta pre prácu, biznis aj život. Vychutnajte si romantické prechádzky po prístave, impozantné výhľady do budúcnosti alebo nekonečné vylihovanie na zlatistých plážach. 

Rekordná návratnosť 

Investičná nehnuteľnosť by mala byť v prvom rade zisková. Dubaj má aktuálne najvyššiu návratnosť z krátkodobého prenájmu, ktorá sa pohybuje na úrovni 8 až 13 %. Ak sa pýtate, v ktorom meste dokážete zarobiť na realitách najviac, odpoveď nájdete niekoľko stoviek kilometrov od domova. Dubaj je tiež k roku 2022 druhým miestom na svete s najnižším rizikom cenovej bubliny.

Nulová daň pri predaji

Daňová atraktivita prostredia, v ktorom realizujeme svoje investície, je kľúčová. Pri predaji nehnuteľností v Spojených arabských emirátoch neplatíte žiadnu daň, čo je mimoriadne výhodné. A tak ako sme vám v Occam New Home k dispozícii pri kúpe vášho vysnívaného domu, apartmánu či luxusnej vily, vám budeme na 100 % poruke aj pri ich predaji. Opäť za tú najlepšiu cenu.

Ako prebieha kúpa nehnuteľnosti?

Realitný trh v Spojených arabských emirátoch funguje úplne inak, ako sme zvyknutí. Spustenie predaja novostavby sa začína takzvaným launchom (predpredajom), počas ktorého sa projekt dokáže vypredať už do niekoľkých hodín. Základom výhodného obchodu je spolupráca s miestnymi developermi a maklérmi. Vďaka dobrým vzťahom sa o launchoch dozvieme medzi prvými. 

SPÄŤ NA ČLÁNKY

Kontakt

Získajte najlepšie ponuky medzi prvými