Dcérska firma skupiny Occam Real Estate sa spojila so slovenskou investičnou skupinou Across

Dátum: 20.06.2023
Autor: Lenka Fraňová
článok

Polovičný podiel vo firme má naďalej skupina Occam Real Estate, ktorá pôsobí na trhu ako investičná, developerská a asset management spoločnosť v oblasti, rezidenčných, retailových a kancelárskych nehnuteľností.

Zakladateľ skupiny Across Július Strapek od tejto investície očakáva rozšírenie ponuky služieb a produktov pre zákazníkov jeho spoločnosti.

„Vstup do Occam New Home vnímame ako príležitosť umožniť našim klientom participovať na spoločných developerských projektoch, najmä prostredníctvom luxemburských fondov, ktoré sme vytvorili,“ dodáva Strapek.

Hráči na realitnom trhu

Occam New Home spolupracuje s významnými developerskými spoločnosťami na Slovensku. Ide napríklad o HB Reavis, developerskú firmu najbohatšieho Slováka Ivana Chrenka, ďalej Immocap alebo Woodrock. Firma sprostredkúva predaj a prenájom najmä nových alebo prémiových nehnuteľností.

Skupina Across, ktorej súčasťou je aj akciovka Across Private Investments, pôsobí na našom trhu 20 rokov a ako obchodník s cennými papiermi spravuje klientom 400 miliónov eur.

Projekty spoločnosti

Stopercentnými spoločníkmi materskej firmy Occam Real Estate sú Marek Kalma a Jozef Šimek.

Skupina v súčasnosti pripravuje a realizuje niekoľko projektov. V rámci Novej Meriny vznikne v Trenčíne namiesto brownfieldu viac ako 500 bytov. V Košiciach zase v Tesla Residence pribudnú takmer dve stovky jednotiek, pričom za návrhom stoja štúdiá Sadovsky & Architects a Superatelier.

Lenka Fraňová
Real Estate Agent

Prejsť na profil makléra
SPÄŤ NA ČLÁNKY

Kontakt

Získajte najlepšie ponuky medzi prvými